To ostatně potvrdil i Jiří Dušek za investorskou firmu Ekofin PC. „Dělníci už kopou, provádí vrty a podobně,“ uvedl Jiří Dušek.

O stavbě hotelu na Větruši se hovoří již od jejího zrekonstruování na podzim roku 2004. Od té doby taky plán na přístavbu vyvolává kontroverzní reakce. Přístavbu označují za podnikatelské baroko a renomovaný web usti–aussig.net, věnující se architektuře upozorňuje na možnost vyhlášení petice.

„Ta stavba, pokud vznikne, prestiž našeho města nepozvedne, spíš naopak, a mnozí z nás Ústečanů se k ní nebudeme hlásit v naději, že nás s tímto diletantismem nikdo nebude spojovat,“ reagoval na webu mezi jinými ústecký architekt a autor řady ceněných staveb Michal Gabriel.

Kolaudace je naplánována na srpen příštího roku, hotovo by definitivně mělo být v říjnu. Ve třech nadzemních podlažích a v podkroví by se mělo nacházet 47 pokojů pro asi 80 až 90 hostů. Obsluhovat by je mělo asi 30 zaměstnanců.

Hotel má mít zčásti podsklepení. Investice vyjde bez DPH dle předpokladů na asi 135 milionů korun, 80 milionů činí dotace z EU.

Zastavěná plocha hotelu má činit 785 metrů čtverečních, z toho atrium 187 metrů. „Při výstavbě bude rozšířeno stávající parkoviště na kapacitu 92 stání pro osobní automobily a 3 stání pro autobusy,“ uvádí dokumentace, sestavená pro potřeby posuzování vlivů na životní prostředí, za jejíž zpracování zodpovídal Eduard Stöhr z firmy Ecomost.

Jak už jednou Dušek uvedl, snaží se; stavba by neměla nějak omezit provoz turistických atrakcí, například bludiště, nebo restaurace. Její provozovatel Jan Vrba k tomu řekl, že stavba je nijak významně neomezuje.

„Zmizelo sice schodiště a svatební vchod, ale s tím se počítalo od samotného začátku, takže, jak říkám, není to nic zásadního,“ řekl Vrba redakci Ústeckého deníku.

Hrubá stavba by měla být hotová letos

Ústecký magistrát k tomu doplnil, že staveniště bylo předáno už letos v únoru a že hrubá stavba by měla být hotova do konce letošního roku. „Stavbu má dozorovat dle platných zákonů generální dodavatel stavby,“ uvedl o tom stavební úřad přes Ivanou Solničkovou, magistrátní mluvčí.

Přístavba totiž u některých Ústečanů vyvolala otázku, zda její hmotnost nezpůsobí opět sesuv svahů. „I ty sloupy pro lanovku prý museli dát hlouběji, než se původně počítalo,“ vyjádřil své obavy třeba Igor Zuska.

K tomu Solničková pouze dodala, že projektová dokumentace pamatuje i na to. „Obsahuje mimo jiné statické posouzení stavby, geologický průzkum pro založení stavby a hydrologický posudek,“ dodala.

ČTĚTE TAKÉ:
Architekt: Hotel na Větruši bude průšvih
Větruše je dáma a navržený hotel jí nesluší