Na vážnost situace na Dole Darkov reagoval ve čtvrtek večer i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák při zveřejňování pravidelných statistik nakažených v kraji. Ty vzrostly oproti středě o 18 lidí na 1152 nemocných. 

Na pravidelném jednání krizového štábu OKD také zaznělo, že opatření stanovená krajskou hygienickou stanicí v souvislosti s nákazou se prodlužují do 26. května.

Důl Darkov v Karviné, kde pracuje několik stovek lidí, navíc zavedl nová opatření proti snížení riziku přenosu koronaviru. Každý horník musí mít už na povrchu před sfáráním nasazeny brýle i respirátor. Povinnost nosit respirátory zavedl důl už v březnu.

Mnohem vážnější situace ale panuje v sousedním Polsku. Nakažení horníci z uhelných dolů v polské části Slezska tam v posledních dnech přibývají po stovkách, ve čtvrtek už jejich počet překročil 1500.

Na situaci v Horním Slezsku nenávistně reagují lidé z jiných částí Polska, kteří například píší, že by bylo dobré Slezsko vybombardovat, aby se nákaza dále nešířila. V polských médiích se dokonce objevily spekulace, že vláda zvažuje o uzavření slezské hornické oblasti do absolutní izolace. Žádné takové opatřená ale zatím zavedeno nebylo.