ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Osmačtyřicet lidí. Přesně tolik je aktuálně v Jihomoravském kraji nakažených koronavirem. Vyplývá to z posledních oficiálních dat krajské hygieny. Počet nemocných se tak od čtvrtka navýšil o dva. 

Dohromady je v České republice nemocných 694 lidí. Tři nakažení už se vyléčili. Jihomoravský kraj je nadále pátý nejnakaženější ze všech krajů.

Koronavirus, ilustrační foto
Brno, město vědy. Odborníci chtějí porazit koronavirus

Jeden nakažený koronavirem je podle nejnovějších informací z Rosic na Brněnsku. „Dozvěděli jsme se o tom v úterý, ale nevíme, o koho jde," potvrdila starostka města Andrea Trojanová. Rosice jsou tak dalším městem na Brněnsku, které má pozitivní případ nakaženého. Už v úterý zaznamenali nakažené také v Tišnově či v nedalekém Předkláštěří.

Nově se změnila doba u nákupů pro důchodce, kteří mají aktuálně vyhrazené prodejny potravin, drogerie a pošty mezi sedmou a devátou hodinou ráno. V tuto dobu do těchto obchodů nesmí mladší lidé. Ministerstvo zdravotnictví při změně přihlédlo k typickému času nákupu starších lidí.

Policisté v kraji za posledních čtyřiadvacet hodin zkontrolovali kvůli dodržování nařízení vlády dohromady 1802 objektů. U žádného z nich nezjistili porušení nařízení.

Déšť, ilustrační foto
Po jaru se vrátí zima. Teploty v Jihomoravském kraji klesnou až k nule

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník