Co je koronavirus?Zdroj: DeníkV Nemocnici Na Bulovce se léčí šest pacientů. Mezi nimi dvě cizinky, které jsou bez příznaků a mohly by být v domácí karanténě. Tyto dvě dívky z USA a Ekvádoru patří mezi první v Česku prokázané případy, studují v Miláně a do Prahy přicestovaly před Vídeň, Budapešť a Brno.

Taxikář je na JIP

Další čtyři jsou Češi. "Jeden pacient je ve vážném zdravotním stavu na JIP se zavedenou plicní ventilací. Jeho stav komplikuje přidružené chronické onemocnění," uvedla nemocnice. Zřejmě jde o muže, který pracoval v Praze jako řidič taxi a u nějž hygienici nedokázali odhalit, odkud se nakazil.

Klinika infekčních chorob na Bulovce, kde jsou pražští pacienti prozatím hospitalizováni, má 168 lůžek. Další infekční oddělení mají Thomayerova nemocnice v Krči, Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích a Fakultní nemocnice v Motole.

Online reportáž

Z nových případů, které se v Praze prokázaly do středečních 17.00, je devět dospělých a dvě děti. Jedna z osob se vrátila z Itálie, dvě z Izraele. "Šest nových, laboratorně potvrzených případů se pohybovalo v těsné blízkosti již dříve diagnostikovaných nemocných. Tří nové diagnózy souvisí s nákazou v rámci rodiny," uvedla na webu ředitelka Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník