„Když jsem se od našeho ředitele školy dozvěděla, že je možnost zúčastnit se takové prestižní soutěže, souhlasila jsem. A přemýšlela, jak bude dort v podobě výrobku firmy ETA vypadat. Žehlička? Vysavač? To se mi zdálo moc jednoduché. A tak jsem zvolila robota,“ řekla mistrová odborného výcviku Jana Matějů.

Výrobu originálního dortu zařadila do praktické výuky, takže ji mohli vidět žáci od prvního po vyšší ročníky. A také pomáhat, což perfektně dokázaly Kateryna Hryshyna, Andrea Polívková a Vanda Königová.

Základ dortu tvoří světlý korpus, čokoládový krém, vše je potažené kvalitní čokoládou a takzvaným potahovým cukrem s potravinářským barvivem. Bylo třeba použít červenou, ale stříbrnou, a to na metly a hák robota.

Vítězný „robot“ bude k vidění na dni otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v sídle SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi od 14 do 18 hodin.

Klání se zúčastnilo 48 odborných škol z celé republiky. Hlasování veřejnosti rozhodovalo o favoritech soutěže - like byl za jeden bod, sdílení za pět. Tady se ukázalo, jak jsou sociální sítě silné. Každopádně chrudimská SOŠ a SOU obchodu a služeb se ocitla mezi pěti finalisty. K vyhlášení došlo v jednom z obchodních domů ve Zlíně, kde se uskutečnilo hlasování zaměstnanců firmy ETA.

„Dort jsme tam nevezli, ale vytvořili jsme ochutnávku v podobě klasického korpusu s krémem, který byl ozdobený ovocem a také tvary výrobků firmy ETA - byl tam vysavač, mixér a další. Ten účastníci slavnostního vyhlášení samozřejmě ochutnali,“ dodala Jana Matějů.

Finanční odměna 

Cena za prvenství je ohodnocena sto tisíci korunami od firmy ETA.

„Musím říct, že mám velkou radost z úspěchu naší školy. V této částce obdržíme výrobek podle výběru,“ řekl Deníku ředitel SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi Jaroslav Kořínek.