Školka v Jablonci má kapacitu 12 dětí. V současné době je ještě sedm míst volných. „Oficiálně se jedná o dětskou skupinu, kde se o děti starají tety. Zákonem je dané, že se maximálně o šest dětí stará jedna teta, pro sedm a více dětí jsou tety dvě,“ vysvětlila Aneta Reichmannová, která chod školky Elánek zajišťuje.

Školku najdete v ulici Stará Osada. „Jedná se o koncept dětských skupin, který jsme převzali od našich přátel z Brna. Ti úspěšně provozují již několik Elánků. Jsem ráda, že prostory, kde jsem vyrůstala, dostanou nový smysl a budou dělat radost i dalším dětem,“ uvedla na svém facebookovém profilu bývalá hvězda biatlonu Koukalová.

Moderní soukromé školky

Své dítě do moderně vybaveného zařízení se zahradou můžete umístit, na jak dlouhou dobu chcete. Můžete si vybrat osmi- nebo šestihodinovou variantu a zvolit kolik dní v týdnu budete služby dětské skupiny využívat. Protože se jedná o soukromé zařízení, musíte počítat také s tím, že za služby zaplatíte podle toho, na kolik dní v týdnu dítě do školky umístíte.

Pokud například vyberete variantu, že dítě v květnu navštíví školku celkem osmkrát po šesti hodinách, zaplatí rodiče za hlídání čtyři tisíce sedm set korun.

Elánek je moderní koncept vedení soukromých školek a jeslí, které vychovávají zdravé, schopné, kreativní a sebevědomé děti. Vznikl v Brně a po republice má 11 poboček. Děti naučí vše, co potřebují vědět. Nechybí ani výuka anglického jazyka. Dále se učí hrát na hudební nástroje, výtvarně se rozvíjí a zdokonalují ve sportu.

Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí. Tety, které pečují o děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně – zdravotní vzdělání, či absolvovaly program Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Každá provozovna má vlastní zahradu či prostornou terasu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň i poznávat přírodu nebo si vypěstovat vlastní zdravou zeleninu.