Koupaliště Lhotka - nejvyšší kvalita
Kontrolní měření je zde prováděno každých čtrnáct dní. Poslední proběhlo s jasným výsledkem: voda nejvyšší kvality. Jedná se o koupaliště s přírodním čištěním vody (biotop), nacházející se v blízkosti sídliště Novodvorská. V areálu naleznete kromě dvou regeneračních jezer i brouzdaliště pro děti, šatny, WC a sprchy.

Rybník Motol - nejvyšší kvalita
V rybníce napájeným Motolským potokem byla během červencové kontroly zjištěna vysoce kvalitní voda bez sinic a ostatního krátkodobého znečištění. Objekt se nachází na Praze 5, přístup je z ulice Zahradníčkova. K dispozici jsou venkovní sprchy s pitnou vodou, WC, převlékací kabiny, plavčík, občerstvení i nudistická pláž.

Koupaliště Radotín - nejvyšší kvalita
I v tomto přírodním biotopu byla během posledního měření zaznamenána čistá voda nejvyšší kvality. Jedná se o nádrž určenou ke koupání, kterou naleznete v ulici Loučanská na Praze 5. Celý areál je zatravněn a oplocen. V 1. patře tamní budovy se nacházejí prostory pro plavčíka, bufet, v přízemí pak využijete dámské a pánské šatny, sprchy a toalety.

Nádrž Divoká Šárka - nejvyšší kvalita
Nejvyššího stupně hodnocení jakosti vody dosáhla i voda v nádrži Divoká Šárka. Poslední známé výsledky z této lokality jsou však měsíc staré. Koupaliště se nachází v údolí Šáreckého potoka, přístupné je pěšky z Evropské ulice. Využít zde můžete uzamykatelné kabinky, občerstvení, dva plavecké bazény, brouzdaliště, tobogán.

Koupaliště Hostivař - zhoršená jakost vody
V Hostivařské přehradě byla v úterý zjištěna zhoršená kvalita vody, opět se zde objevily sinice. Voda je tak pro citlivé osoby ke koupání nevhodná. Podle informací na webu Státního zdravotního ústavu se u člověka koupajícího se ve vodě, v níž jsou sinice, mohou objevit vyrážky, rýma, bolest hlavy či žaludeční potíže. Hygienici však vodu v největší pražské vodní ploše dosud za nevhodnou pro koupání neoznačili, lidem však doporučují se po koupání osprchovat. Jedná se o přehradní nádrž na potoce Botič. V objektu se nachází travnaté i písčité pláže, toalety, venkovní sprchy s pitnou vodou, šatny, občerstvení a rozličná sportoviště.

Koupaliště Džbán - zhoršená jakost vody
Zakalená voda je v přírodním koupališti Džbán. Podle výsledků měření hygieniků je i přesto vhodná ke koupání. Vodní nádrž je vybudována na Litovickém potoce, přístup je z ulice Nad Lávkou. K dispozici je zde volejbalové hřiště, nudistická pláž, šatny, plavčík a občerstvení.

Rybník Šeberák - zhoršená jakost vody
Sníženou průhlednost vody má i rybník Šeberák v Kunraticích. Zhoršené vlastnosti vody tu naměřili hygienici v polovině července. Koupání je zde na vlastní nebezpečí. Přírodní rybník napájený potokem se nachází na okraji Kunratic. Obklopen je travnatými plochami, vstup do vody je pozvolný.