Rosnička bude zájemce vozit po trasách Brno, dolní nádraží – Břeclav – Hodonín a zpět a Hodonín – Břeclav – Zaječí a zpět. Pilštyk vyrazí po trase Hodonín – Čejč – Zaječí a zpět.
Do dobových uniforem se obleče i vlakový personál. Součástí oslav bude doprovodný program v budově břeclavské průmyslovky a tamního městského muzea a galerie. V Hodoníně se lidem otevře Muzeum naftového dobývání a geologie.
Oslav by se ráda zúčastnila s rodinou i Silvie Ondrůjová z Rakvic. „Syn bude slavit i narozeniny kamaráda, tak snad to všechno stihneme,“ plánovala.
Speciální jízdní řád:
- vlak s dieslovou a parní lokomotivou vyrazí z Brna, dolního nádraží v 8:15. V Hodoníně bude v 10:45. Zpět odjede v 16:35.
- vlak s parní lokomotivou vyjede v 11:35 z Hodonína, pojede přes Břeclav, a v Zaječí bude ve 13:26. Zpět odjede ve 14:15.
- vlak s dieslovou lokomotivou vyrazí z Hodonína přes Čejč ve 12:05. V Zaječí bude ve 13:20, odkud vyrazí zpět ve 14:04.