„Pátrání probíhalo v součinnosti s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Předmětem pátrání byla zadní část letadla, jež se odlomila od zbytku stroje,“ uvedli na svém webu policisté s tím, že k pátrání nasadili sonar Kongsberg Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku, který byl následně vyzdvižen policejními potápěči.

Stejný typ sonaru, který policisté použili u Křešic, byl použit i při záchranných a likvidačních pracích v maďarské Budapešti u potopení výletní lodi Hableány loni v květnu.

K tragické události u Křešic došlo v sobotu 16. listopadu. Malé letadlo podle svědků události před pádem zavadilo o elektrické vedení, pilot středního věku zemřel.

Po vraku letadla pátrali hasiči a policisté na člunech, do akce se zapojili také potápěči a policejní vrtulník s termovizí. Pomáhali také rybáři se sonarem. Přibližně po třech hodinách od zřícení se letadlo na dně Labe s mrtvým pilotem našlo, vrak se nacházel v chladné a kalné vodě v hloubce asi čtyř metrů.

„Tělo pilota vyprostili policejní potápěči spolu s hasiči,“ přiblížil tehdy mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Letadlo pilotoval šestinásobný mistr republiky v autokrosu Petr Bartášek, který chtěl navštívit kamaráda. Měl v plánu přistát na nedalekém polním letišti.

Jak a proč k tragédii došlo, v současné době zjišťují policisté společně s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.