U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno podle horské služby jasno, minus sedm stupňů Celsia a téměř 30 centimetrů zmrzlého sněhu. Kabinová lanovka na Sněžku, která může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, byla ráno v provozu. Aktuální informace jsou na webu lanové dráhy.

Lavinovými lokalitami v Krkonoších jsou Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety a Labský, Obří, Dlouhý a Modrý důl. Ročně v horách sjede několik desítek lavin.

"V předcházejících dnech foukal silný jižní vítr, který převál volný sníh také na severně orientované závětrné svahy. Větší vrstva sněhu se proto nachází na závětrných svazích a ve žlabech. Tam se mohou vyskytnout malé laviny z klouzavého sněhu, které se zastaví ještě na svahu," uvedla Jan Doubek z krkonošské horské služby.

Uvolnění laviny je možné při velkém dodatečném zatížení nebo při malém zatížení na strmých svazích.

Podle předpovědi meteorologů má být dnes v Krkonoších oblačno, zpočátku přechodně skoro jasno, během dne postupně místy zataženo nebo skoro zataženo, ojediněle sněžení, večer i srážky dešťové. Nejvyšší denní teploty budou do plus tří stupňů Celsia, vítr má vát mírný.