Do pomyslné policejní uniformy se oblékne ve státní svátek ve čtvrtek 28. září kunínský zámek. Po celý den se zde bude konat akce Historie četnictva a policejní současnost, která slibuje zábavu pro všechny generace.

Růže pro paní hraběnkuJiž tradičně v měsíci září zve zámek v Kuníně také na slavnost Růže pro paní hraběnku, oslavu královny květin a nejslavnější zámecké paní hraběnky Walburgy, která milovala růže a na zámku vychovávala chudé a talentované děti. Výstava potrvá od 28. září až neděle 8. října 2017.

„Pro dětské návštěvníky budou v podkroví kunínského zámku uchystána hned tři stanoviště. Vyzkoušet si mohou laserovou střelnici, zahrát oblíbenou hru Učíme se s Honzíkem a poskládat puzzle s policejní tématikou. Za svou snahu získají soutěžící drobné dárky,“ informuje Darina Knižátková, tisková mluvčí novojičínské policie.

Zároveň bude v tento den zahájena v prostorách barokního skvostu výstava Neposlušný žák: Generál četnictva Baron Josef Von Kronenberg. Ve stejný den zde začne také oblíbená a tradiční výstava Růže pro paní hraběnku.

Podle informací kastelána zámku Jaroslava Zezulčíka, účast na otevření obou výstav přislíbili pan hrabě Karel Vetter z Lilie, vnuk posledního šlechtického majitele nedalekého zámku Nová Horka. Ten z Rakouska přicestuje se svým synem a rovněž pan Václav Macháček-Rieger s rodinou, přímý potomek Františka Palackého, majitel rodového zámku Maleč a rodového paláce v Palackého ulici v Praze.

„V zámeckém parku pak budou probíhat jak statické, tak dynamické ukázky a bude zde prezentována současná policejní výstroj i výzbroj, policejní technika, vozidla speciální pořádkové jednotky a vozidla dopravní policie. Scházet nebude ani oblíbená ukázka služební kynologie,“ láká dále na akci policejní mluvčí.

Časový harmonogram policejních ukázek
9.00 - 17.00 zámecké podkroví tři stanoviště pro děti:
· laserová střelnice
· didaktická hra Učíme se s Honzíkem
· skládání puzzle

9.00 - 17.00 prezentace policejní výzbroje, výstroje a techniky v zámeckém parku:
· speciální pořádková jednotka vozidla, čtyřkolky a policejní člun
· dopravní policie vozidla a motocykly

11.00 a 13.00 ukázka služební kynologie

15.00 dynamická ukázka speciální pořádkové jednotky zadržení pachatele