Jak už Deník ráno informoval, v důsledku teplého jihovýchodní proudění, které bude po celý týden ovlivňovat počasí v Moravskoslezském kraji, můžeme v těchto dnech očekávat tropická vedra ale i četné bouřky.

Krátce po dvanácté hodině ostravské obvody Jih a Vítkovice zasáhla nejen průtrž mračen ale i krupobití. Dešťová voda ve městě doslova zaplavila několik křižovatek.

Patrně nejvíce jí bylo v křižovatce ulic Muglinovská, Orlovská a Bohumínská. S opatrností však byla průjezdná. Kanalizace tradičně nestačila odvádět příval vody například v "myší díře" na Cihelní ulici.

Bouřka a kroupy z pohledu hasičů

Bouřka, silný liják a krupobití, které po poledni zasáhly po vlně veder Ostravu, se naštěstí podle informací z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje do 15 hodin obešly bez větších následků.

„Jen dvakrát jsme vyjížděli k čerpání vody do ulic U Hrůbků a Kosmonautů,“ upřesnil k zásahům jeho mluvčí Petr Kůdela.

Vaše postřehy

Vyrazit na bazén, jak nám s usměvavým smajlíkem napsala například Soňa Němcová (a připojila i následující video), se dnes opravdu vyplatilo:

Zdroj: Soňa Němcová

Takto vypadalo krupobití v Ostravě-Zábřehu:

Zdroj: Čtenářka Deníku
Zdroj: Alenka Svačinová

Na další záběry bouřky, která se dnes přehnala nad Ostravou, se můžete podívat v přiložené fotogalerii:

Bylo u vás krupobití horší? Pošlete nám fotky z krupobití od vás na e-mail webeditori.SM@denik.cz a podělte se o své zážitky s našimi čtenáři.