„Z Mexika do Česka jsme přijeli hlavně za kvalitní péči a její dostupností. V nejlepších nemocnicích v Mexiku totiž může taková péče přijít i na několik stovek tisíc korun. V Česku je péče a její dostupnost nesrovnatelná a opravdu si možnosti rodit právě tady velice vážíme,” říká spokojeně maminka Kirenia.

U hotelu Fridrich u Těrlické přehrady mají novou kapli, kde se konají i svatební obřady.
Majitel hotelu postavil na zahradě kapli. Už se tam konala první svatba

Také si vynachválila možnost hovořit španělsky s ošetřující paní doktorkou. Její ostravský přítel pracuje v Mexiku jako zástupce konzulky na české ambasádě.

Šlo o letošní 689. porod ve vítkovické nemocnici. V úterý 29. června přišla na svět holčička Karolina o váze 3330 gramů a výškou 50 centimetrů.

Mezinárodní pár

Zatímco samotný porod se nijak nevymykal, neplatí to již o samotné cestě k němu. Naplnilo se tak velké přání mezinárodního páru, aby jejich vysněná dcera přišla na svět právě ve Vítkovicích. 

Pátrací akce policie. Ilustrační foto.
Na táboře se mu nelíbilo, po obědě odešel domů. Malý chlapec všechny vyděsil

„Vítkovická porodnice byla od začátku pro nás jasná volba. Měli jsem řadu doporučení na dobré zkušenosti našich přátel. Chválili nejen milý a vstřícný personál, ale také zcela profesionální přístup i zázemí porodnice, která nemá obdoby. Rádi bychom poděkovali celému personálu za naprosto perfektní péči a profesionalitu,” vysvětluje novopečený tatínek důvod daleké cesty k porodu dcery Karolinky.

Také uvedl, že není nic více ostravského, než porodit dceru ve Vítkovicích a pojmenovat jí po bývalém dole a koksovně v centru města – tedy Karolina.