S kolegy připravil pětichodové menu, které je průřezem jídel tehdy připravovaných pro všechny třídy pasažérů na lodi. Čerpali z anglických originálů. „Asi nejluxusnější pro mě bylo Consomé Olga, což je telecí vývar, do kterého se dává portské s mušlemi svatého Jakuba. Je to velmi luxusní surovina,“ říká čtyřicetiletý kuchař.

Pokrmy podával Žáček na výstavě Titanic, kterou si mohou lidé prohlédnout až do 19. května na brněnském výstavišti. „Museli jsme jídla připravit dopředu, protože tam nebyl sporák, mohli jsme je jen ohřát,“ uvádí.

Na vývaru pracoval tři dny. Portské do něj přidal až poslední den. „Zaflamboval jsem ho a nalil přímo do vývaru, tudíž se vypařil alkohol, ale esence zůstaly,“ popisuje.

Typický pokrm podávaný na Titanicu byl Waldorfský pudink. „Skládá se z korpusu a vanilkového pudinku,“ zmiňuje kuchař s dvacetiletými zkušenostmi.

Příprava jídel, která nezná, jsou pro něj vždy výzva. Nejnáročnější byla v tomto případě příprava krůtí pečeně. Z receptu nezjistil, zda na Titanicu pekli celou krůtu nebo roládu. „Domluvili jsme se na roládě. Krocana jsem musel celého vykostit,“ připomíná Žáček.