Letos jsou cestičky pro návštěvníky upraveny v porostu, který zabírá rozlohu téměř jednoho hektaru. Podle provozovatelů jsou tentokrát hodně složité.

Kukuřičné bludiště v olomoucké městské části Slavonín zahájilo novou sezonu teprve před několika dny. Provozovatelé je letos vytvořili na poli o rozloze přibližně jednoho hektaru. Kukuřice má nyní výšku okolo 170 centimetrů a každým dnem narůstá.

„Cestičky jsou tentokrát opravdu hodně spletité. Lidé tak při procházení bludištěm pořádně neví, zda-li jdou doprava nebo doleva. Labyrint je mnohem složitější než v předchozích dvou letech, návštěvníci si určitě užijí spoustu zábavy při hledání správné cesty k cíli,“ pozvala koordinátorka kukuřičných bludišť pro Moravu Andrea Dokoupilová.

Soutěžní hry pro děti i dospělé

Pro děti, dospělé a také pro majitele chytrých mobilních telefonů jsou připraveny soutěžní hry. Například děti hledají v bludišti ukryté tabulky a pak hádají tajenku. Dospělí si zase mohou zahrát hru, která se podobá scrabble.

„Nejmenší návštěvníci za odměnu dostanou magnetku s rodinou kukuřičáků, dospělí pak odznáček. Kdo má chytrý mobil s operačním systémem Android, tomu stačí stáhnout si naši aplikaci a pak co nejdříve doběhnout do cíle. Ti nejlepší mohou vyhrát celorepublikovou soutěž,“ popsala Andrea Dokoupilová.

Zájem roste

Každoročně podle ní narůstá počet lidí, kteří návštěvami různých kukuřičných bludišť tráví část letních prázdnin nebo dovolené. Letos mohou vybírat z 11 různých labyrintů, na Moravě jsou kromě Olomouce také například v Brně nebo Opavě.

„Zájem stále roste. Například hned první červencovou neděli překonala Olomouc v návštěvnosti všechna ostatní bludiště v celé republice. A to je teprve začátek sezony. Obvykle přijde okolo stovky lidí za den, v Brně jich ale bývá až 250,“ pochvalovala si koordinátorka.

Novinkou je letos možnost zvýhodněného rodinného vstupného pro dva dospělé a dvě děti. Kdo chce na vstupném ještě více ušetřit, může v těchto dnech využít nabídku akčního vstupného zveřejněnou na slevových portálech. 

Vstupné

Děti od 3 do 15 let – 60 Kč

Dospělí 85 Kč

Rodinné (2 dospělí + 2 děti) 250 Kč

Důchodci nad 70 let 60 Kč

Otevřeno denně od 9 do 20 hodin