Čuník pobíhající po poli zaujal procházející se ženu.Kromě místní hlídky přijel na místo i odchytář městské policie, protože podezření na pohyb čuníka měli strážníci už o den dřív. Domestikovaný vepř se pásl na poli i v remízku. „Pašík byl poměrně klidný, ale dobrovolně vlézt do klece neměl v úmyslu. Svůj postoj začal měnit až výměnou za několik sladkých piškotů. Skupina ho potom opatrně lapila do sítě a šikovně vmanévrovala do přepravky," přiblížil ve středu mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Ochočený vepř byl promrzlý, v odchytovém autě se mohl alespoň zahřát. Jeho majitele se ani druhý den strážníkům nepodařilo najít. Ztrátu zvířete nikdo nenahlásil, nemělo ani čip.Vedení útulku se spojilo s Českým klubem majitelů prasátek chovaných v domácnosti. „Díky ochotné pomoci jeho členů se podařilo vytipovat ženu, která čuníkovi na své farmě dokáže poskytnout péči, dokud se nepodaří vyhledat vlastníky. Pro chovnou stanici, jejíž služby městská policie běžně využívá, bylo totiž prasátko příliš velké," řekl mluvčí.

Převrácené na střechu skončilo auto najíždějící po přivaděči na dálnici D1 u Brna.
Při nájezdu na D1 u Brna se vůz převrátil na střechu. Zranila se i těhotná žena

U chovatelky na statku zůstane do té doby, než se podaří najít jeho majitele. „Hned po vypuštění se spokojeně protáhl a bez okolků se pustil do žrádla," doplnil Ghanem.Göttingenské miniprase se oproti běžným prasatům vyznačuje malým vzrůstem. V poslední době se stává oblíbeným domácím mazlíčkem.