Záměr rekonstrukce plaveckého bazénu, o kterém vedení kutnohorské radnice informovalo už před více než měsícem, bude větší, než se předpokládalo.
Kromě již dříve avizovaného vytvoření nových lákadel v podobě relaxačního wellnes koutku s vířivkou a zavedení speciální slané vody v bazénech by se dotkla i celkového stavu budovy. Potvrdil to místostarosta Josef Viktora.

Nová vzduchotechnika, výměna oken

Podle něj bude v bazéně v Kutné Hoře nová vzduchotechnika, počítá se i s výměnou zdejších velkých oken a s dalšími kroky spojenými s celkovým snížením energetické náročnosti budovy.

Žádost o dotaci

Plánovaný projekt zřejmě nebude levnou záležitostí. Podle předběžných odhadů má vyjít zhruba na 13 milionů korun. Spolek TJ Sparta Kutná Hora, který bazén provozuje, na něj žádá o dotaci ze Státního fondu životního prostředí. „Pokud spolek dotaci získá, město poskytne finanční spoluúčast," uvedl Josef Viktora.

Kutná Hora musela letos do zázemí pro plavce nemalé peníze investovat. Tehdy však nešlo o bazén krytý, nýbrž o bazény na přilehlé venkovní plovárně. Ta se potýkala s dlouhodobým únikem vody. „Zjistilo se, že pod tím byly kaverny, že to bylo vyplavené," připomněl místostarosta. Dno tehdy prozkoumal georadar a po letní sezoně byla závada odstraněna, náklady na opravu byly 1,5 milionu korun. Podle místostarosty byly práce na opravě úspěšné a příští letní sezona na plovárně by tak měla proběhnout bez problému.