Vedle policistů a hasičů se během posledního dne minulého týdne nezastavili především zdravotníci. Ti mají při zmiňovaných povětrnostních podmínkách ze složek Integrovaného záchranného systému nejvíc práce.

Znovu se to potvrdilo v neděli, kdy na promrzlém povrchu silnic a chodníků vytvořil déšť kluzký film, který dal mnohým poznat, co je přitažlivost zemská. „Na ambulancích chirurgie a ortopedie byl v souvislosti s nedělní ledovkou mnohem větší provoz, než bývá v neděli běžné," potvrdil v pondělí mluvčí benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie Petr Ballek.

Pády na kluzkém povrchu

Ze zmiňovaných devíti v Benešově hospitalizovaných lidí čtyři utrpěli zlomeniny končetin. Dalších pět chodců si pak z pádu na kluzkém povrchu odneslo otřes mozku. „Kromě nich se větší počet lidí v Nemocnici Rudolfa a Stefanie nechal jen ošetřit a vrátil se k doléčení v domácím prostředí," připomněl mluvčí nemocnice.

Podle mluvčího policie ČR Zdeňka Chalupy měli více práce kvůli ledovce na silnicích také policisté ve všech okresech Středočeského kraje. „Jen v okresech Praha - východ a Benešov jsme řešili v neděli celkem dvacet dopravních nehod. Kromě toho jsme se podíleli i na odklonu a řízení dopravy kvůli uzavřené dálnici D1," dodal policista.

Čtěte také: Dopravu komplikuje ledovka, na dálnici D1 si vyžádala dva lidské životy