Vzpomenete si na moment, kdy jste pro sebe objevil kávu, kdy jste začal kávu „studovat“, poznávat, zkoušet ?
Dodnes si vzpomínám na úžasnou vůni kávy, kterou jsme jako děti doma mleli na starém mlýnku, aby si ji naši rodiče mohli po obědě připravit pro chvíle odpočinku. Můj první vypitý šálek kávy přišel asi v 15 letech.

Muž „zakopl“ u lesa o vzácnou sekeru z dob Velké Moravy.
Jedinečný nález. Muž „zakopl" u lesa o vzácnou sekeru z dob Velké Moravy

Kolik druhů a jakých nabízíte? 
V základní nabídce máme 12 druhů výběrových káv z celého světa. Od Střední a Jižní Ameriky, Afriky, Indie a Indonésie. Jako 13 druh máme vždy tzv. specialitu týdne kávu, kterou ve standardní nabídce nemáme. Díky tomu u nás zákazníci již ochutnali takové skvosty, jako jsou kávy z Javy, Bali, Burundi Rwandy či Zimbabwe.

Máte mezi nimi favorita?
Má oblíbená káva není přímo specifická. Dlouhá léta na espresso piji Guatemalskou Fancy SHB EP E1 Jaguar washed, asi proto ji máme i v naší nabídce. Její plná oříšková chuť čokolády je prostě neodolatelná. Na filtrovanou kávu zase máme doma raději kávy africké.

Například Ethiopea Mocca Sidamo Grande 2 washed je úžasná. Její pohádková vůně s květinovým nádechem, doplněným o tóny borůvek, vás pohladí. Nebo káva z Rwandy se svou sametově čokoládovou chutí a jahodovými tóny vás okouzlí. Každá káva má své specifika, svou chuť a vůni, stejně jako každý člověk je individuální, proto každému může chutnat jiná káva.

V čem jste jedineční?
Do naší kavárny s pražírnou dovážíme prvotřídní výběrové kávy, které si pražíme sami přímo na prodejně. Tyto kávy jsou jedny z nejlepších které jsou k dostání na trhu. Každá káva má své označení tzv. rodokmen a díky tomu se dozvíte z jaké země pochází, z jaké oblasti, z jaké plantáže, jestli je zrno původní, velikost a jakost zrna a další specifikace. Díky našemu skořicovému pražení si uchovávají svou typickou chuť a vůni.

Mláďata u lemurů kata v olomoucké zoo.
Konečně sluníčko. Olomoucká zoo se pochlubila mláďaty lemurů