Na zahájení lázeňské sezony přijela i rodina Mokrých ze Skalné. "Letos jsme se na samotné zahájení opravdu moc těšili, protože po dvou letech restrikcí je program konečně v plné míře. Bylo krásné pozorovat účastníky v dobovém oblečení. Dokonce jsme zjistili, že některé dámy si svůj kostým ušily sami, a to dokážu jako milovník ručních děl ocenit. Náš syn Víťa měl největší zážitek z dobového vozidla na kolonádě, a vozit jsme se mohli, kolikrát jsme chtěli," řekla Deníku Míla Mokrá s tím, že jim celý den rychle utekl, a moc si užili zpěváka Pokáče.

V Masarykově ulici v Olomouci bude od pondělí 16. května platit zákaz zastavení. Povolení parkování už obnoveno nebude, 15. května 2022.
Zákaz zastavení. Na Masarykově třídě v Olomouci řidiči nově nezaparkují

"Na Pokáče jsme si počkali a nebyli jsme sami. Kolonáda se na něj naplnila. Je vidět, že město udělalo dobrou volbu a tím také nám všem radost, " usmívala se.

Městem projížděly historické trolejbusy, koňské povozy a unikátní otevřený dobový autobus. Připraveno bylo také pohoštění, stánky s občerstvením a řemeslný jarmark, na kolonádě vyhrávala celá řada kapel a vystoupili umělci.