On-line reportáž najdete ZDE

"Je to lékařka, která ordinovala, teď je v domácím prostředí. Poliklinika se rozhodla uzavřít budovu a zajistit asanaci," řekla hejtmanka. Na případ upozornil server iDNES.cz.

Starosta ve Strakonické televizi řekl, že kdyby mohl, ve městě by vyhlásil karanténu. Radnice nabídne seniorům, lidem s postižením i všem, kdo jsou v karanténě, možnost objednat nákup do 500 Kč u městské policie, řekl ČTK Hrdlička. Žádá občany, aby se nescházeli na předzahrádkách. "Dostanou z okna pivo, sedí jeden vedle druhého a mohou se nakazit," řekl.

Poliklinika v Bezděkovské ulici bude zavřená minimálně do 18. března. Ve městě je zatím potvrzen jeden případ nemoci COVID-19. Od pondělí 16. března bude zavřený městský úřad, informovala dnes mluvčí radnice Markéta Bučoková v tiskové zprávě. V provozu budou pouze vybraná pracoviště jako matrika, vydávání občanských nebo řidičských průkazů.

Nemocnice Strakonice, kterou zřizuje Jihočeský kraj, omezí běžné operace i některé plánované kontroly pacientů. ČTK to řekl Fiala. "Nebudeme odsouvat onkologické pacienty s nádorem," řekl ředitel nemocnice.

V Jihočeském kraji je šest případů lidí nakažených nemocí COVID-19. Jihočeští hygienici odebrali v sobotu 39 vzorků s podezřením na koronavirus, z toho byly čtyři pozitivní - u tří žen a jednoho muže. ČTK to dnes řekla ředitelka českobudějovické krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Hygienici v kraji nařídili od začátku února 448 preventivních dvoutýdenních domácích karantén, z toho 150 v sobotu.

V ČR je 231 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, večer může počet nakažených přesáhnout 300, řekl v televizi Prima premiér Andrej Babiš (ANO).

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník