Materiál na stavbu, dřevěné CLT desky, dodá ždírecká dřevařská firma Stora Enso Woods Product. „Výstavba nové linky na křížem lepené takzvané CLT panely probíhá v současné době v areálu Story,“ upřesnil předseda představenstva Lesního družstva Jan Martinec. Stora do nové linky investuje kolem dvou miliard, otevření se chystá už letos na podzim.

Komárovické oslavy 75. výročí Indické republiky a odhalení bust indologa Vincence Lesného a spisovatele Rabíndranátha Thákura.
VIDEO: Nenápadnou vesnici na Třebíčsku uctívají Indové. Dorazil i velvyslanec

Bytů v Přibyslavi je málo. To řekla nedávno Deníku Kristýna Marešová. „Poslední bytovka se postavila před mnoha lety a dneska mají lidé v Přibyslavi problém sehnat bydlení,“ prohlásila.

Takže o nájemníky pro ekologické bytovky v Přibyslavi nouze nebude. „Město by takovou stavbu určitě uvítalo," zdůraznil starosta Ždírce Bohumír Nikl.

Třípodlažní domy 

Podle Jana Martince lesní družstvo plánuje postavit v Přibyslavi dva bytové domy o třech podlažích za areálem družstva. „Jednalo by se o ekologické bydlení v domech postavených místní firmou a hlavně z místního dřeva,“ zdůraznil Martinec. Jak dodal, je zatím projekt ve fázi přípravy s výhledem na lepší ekonomickou situaci. O další ekologické bydlení má zájem město Ždírec nad Doubravou.

Zakladatel české verze Wikipedie Miroslav Malovec z Brna.
Je to poznámkový sešit pro celý svět, říká zakladatel české Wikipedie

Podle informací Story Enso Woods Product panely ke stavbě domů využívá například Švédsko. Kombinace dřevěné a lepené konstrukce společně s CLT panely je nosnější než to dokáže ocel a beton. Navíc je taková stavba mnohem rychlejší a bezpečnější.