V neděli odpoledne se přihnala bouřka, kterou jsme dle sledování radaru očekávali, ale nepočítali jsme s tím, že to bude mít takové následky. Bouřka se přehnala a následně se postupně z polí přihnala vlna vody, která spláchla horní část vesnice a část pod rybníkem, kde protéká potok, do kterého voda z polí stekla. Přetekla kanalizace, která se vylila na silnici. Voda někde vytrhala části silnice,“ popsal velitel zásahové jednotky SDH Lhovice Karel Květoň.

Hasiči tak v obci pročišťovali propustky, kanály a pomáhali s úklidem. Ráno však na ně čekal další šok. Přetekl rybník na návsi.

„O půlnoci se ještě nic nedělo, ale během noci sem zřejmě ještě dotekla voda prameny, které rybník má, a voda stoupla. Vzhledem k tomu, že na rybníce nefunguje bezpečnostní přetok, tak došlo k masivnímu přelití hráze. Možná ve vzdálenosti sto metrů od něj byly všude ryby, které jsme sbírali a nosili zpět do rybníka,“ doplnil Květoň. Naštěstí nedošlo k protržení hráze, což by způsobilo zaplavení poloviny vesnice.