Řidiči tak čekají kvůli opravě zhruba dvousetmetrového úseku v kolonách. „Je to katastrofa. Nikde nebyly pořádné informace předem, najednou zavřít celou ulici je vrchol všeho,“ řekl naštvaně Bartošík.

Podobně jako on mluví většina lidí, kteří přes jednu z nejvytíženějších silnic pravidelně jezdí. „Stála jsem asi deset minut v koloně Na Hraničkách, než jsem vůbec mohla odbočit k našemu paneláku. Všichni hledáme objízdné trasy,“ okomentovala Vyškovanka Veronika Horváthová.

O dopravní situaci se přesvědčili i redaktoři Deníku Rovnost. V ranní špičce stáli v několikasetmetrové koloně od křižovatky Brněnské a Purkyňovy ulice až po odbočku na Letní pole ve směru na Drnovice. Stejné to bylo i odpoledne. Kolona stála například opět od vlakového nádraží.

Problémové ulice· Úplná uzavírka Havlíčkovy ulice se dotýká dalších hlavních tahů ve Vyškově.
· Dlouhé kolony v dopravní špičce trápí řidiče třeba v Nádražní ulici, Na Hraničkách a v Kašíkově ulici.
· Uzavřená je i ulice 9. května, kde pracují Vodovody a kanalizace Vyškov.
· Havlíčkova bude opět průjezdná do 14 dnů.


Vedoucí vyškovského odboru dopravy Petr Buchta se však brání. Podle něj neleží odpovědnost za malou informovanost jen na městu. „Odbor dopravy rozhoduje o uzavírce, stanoví objížďku a dopravní značení. Informovanost má vycházet hlavně od investorů,“ poukázal Buchta. Už ve čtvrtek museli úředníci řešit několik telefonátů naštvaných řidičů. „Vše jsme jim vysvětlili nebo poradili. Informace o uzavírkách jsme vyvěsili na stránkách města,“ sdělil.

Silničář Richard Pokorný poukázal, že oprava Havlíčkovy ulice byla dlouhodobě v plánu. „Začít se s ní mělo už loni na podzim, ale kvůli opravám v Purkyňově ulici se posunula,“ přiblížil Pokorný.

Podle něj je varianta úplného zavření Havlíčkovy ulice lepší než jen částečná uzavírka. „Nedalo se to vyřešit jinak. Práce půjdou rychleji. Navíc se bude frézovat několik centimetrů silnice a kdyby tam byly díry uprostřed, tak auta neprojedou,“ vysvětlil Pokorný.

Obousměrné omezení platí od křižovatky s Dukelskou po křižovatku s ulicí 9. května. S komplikacemi musí kromě řidičů počítat také cestující městské hromadné dopravy. Zastávka U podchodu je pro linky 815743 a 815744 v obou směrech zrušená. Uzavírka potrvá do osmadvacátého května.

Kromě Havlíčkovy ulice začala ve stejném termínu i uzavírka ulice 9. května. Kvůli pracím vodařů. „Přes Jiráskovu se dá projet bez omezení, pouze není možné v této ulici parkovat, neboť se stala obousměrnou,“ doplnil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.
Uzavírka 9. května potrvá do poloviny června.