O svezení byl velký zájem. Lidé čekají na zastávce na Mendlově náměstí se nahrnuli dovnitř jen, co řidič otevřel dveře.

Právě z Mendlova náměstí vyjížděly od jedné do pěti odpoledne trolejbusy a autobusy na speciální okružní jízdy. Akce se podle mluvčí dopravního podniku Barbory Doležalové zúčastnilo několik tisíc lidí.

Různé typy jízdenek, které používali cestující v brněnské městské hromadné dopravě od roku 1977. V tom roce totiž byly funkce průvodčího a vydávání jízdenek pouze řidičem nahrazeny mechanickými označovači
Konec papírových jízdenek v Brně? Možná do pěti let, zní z dopravního podniku

Kratší trasa vedla přes Štefánikovu čtvrť Schodovou, Náměstí 28. října a Obilní trh zpět na Mendlovo náměstí, delší pak měla trasu přes Českou, Hlavní nádraží, Novolíšeňskou, Starou osadu a přes Obilní trh zpět na Mendlovo náměstí.

Fotografové čekali na projetí vozů na různých místech po celé trase. Velké množství jich bylo například ve smyčce Štefánikova čtvrť.

 Rozlučkovou jízdu s trolejbusy Škoda 14Tr, 15Tr a autobusem Karosa B961 uspořádal v neděli dopravní podnik v Brně.Zdroj: Deník/Michal Hrabal

V půl šesté podvečer všechny trolejbusy a autobusy vyjely v konvoji z Mendlova náměstí přes Kohoutovice, Nový Lískovec a Slovanské náměstí do jednotlivých vozoven. „S vyřazením těchto vozů z běžných linek budou už všechny spoje na autobusových a trolejbusových linkách bezbariérové,“ zmínila mluvčí Doležalová.

Unikátní suvenýr 

Oproti lednovým rozlučkovým jízdám byly ty nynější zpoplatněné. Nepřestupní jízdenka vyšla na padesát korun. Cestujícím zůstala jako unikátní suvenýr. Část výtěžku z jízdného dopravní podnik věnuje Lize vozíčkářů.

Vysokopodlažní Karosy dominovaly brněnskému provozu celá devadesátá léta. S dodávkami nových nízkopodlažních vozů je dopravce postupně vyřazoval.

Autobusy v barvách Jihomoravského kraje. Ilustrační snímek
Pípni a jeď. Na cestu vlakem bude cestujícím z jihu Moravy stačit platební karta

Stejný osud potkal i trolejbusy 14Tr, kterých v Brně jezdilo celkem 123 kusů, včetně jejich kloubové varianty 15Tr. „Díky modernizaci vozového parku můžeme dosluhující vozy vyřadit a nabídnout je k prodeji. V současnosti už totiž nevyhovují standardům na kvalitní cestování ve městě,“ sdělil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.