„Chápu, že je v dnešní době pro většinu neakceptovatelné, to co je vidět z fotografie a těžko se vysvětluje, že všichni zúčastnění mají negativní test a že se tam nepořádaly opulentní hody, ale projednávaly se zásadní věci ve vztahu k občanům, podnikatelské veřejnosti a právě obcí. Proto mě velmi mrzí výsledek. Díky tomuto papalášskému dojmu jdou stranou věci, které jsem za obce prosazoval,“ napsal starosta.

Vietnamská komunita z Hodonína darovala tisíce roušek.
OBRAZEM: Vietnamci chtějí zastavit epidemii. Darovali už tři tisíce roušek

Uvedl, že není papaláš a v žádném případě nechce, aby aktivita starostek a starostů v dobách koronaviru byla zpochybňována jeho účastí na zmíněném jednání. „Starostky a starostové byli ti, kteří v první fázi podnítili občanskou sounáležitost, organizovali šití roušek a nabádali občany k zodpovědnému chování. Nakonec toto několikrát padlo právě i na tomto jednání jako velké poděkování představitelům samospráv. Proto si nepřeji, aby mým kolegům bylo vmeteno do tváře, proč nás nutíte něco dodržovat, když to váš šéf sám nerespektuje,“ vysvětlil Lukl.

Dá k dispozici post předsedy

Rozhodl se proto, že na úterní videokonferenci s místopředsedy Svazu dá k dispozici svůj post předsedy. „Stejně tak budu s kolegy starosty u nás v regionu debatovat svoji účast v krajských volbách, neboť je nechci stále vystavovat atakům ze strany politické konkurence,“ sdělila jednička jihomoravské kandidátky STANu. „Jestliže v této době požadujeme po našich spoluobčanech, abych se dobrovolně vzdali části svých svobod (pohybu, návštěv, nakupování, služeb…), pak my bychom neměli zavdat jakýkoliv důvod k tomu, že je sami nerespektujeme. Kázat vodu a pít víno, nechci. Ještě jednou se všem omlouvám, i proto, že dodržování nastavených pravidel má smysl,“ dodal dlouholetý starosta Kyjova.

Připomněl, že také zaslal desetitisícový dar kyjovské nemocnici a že v následujících dvou týdnech bude pracovat z domu, po skypu a telefonech. „Odměnu za tyto dny vrátím na účet města Kyjova,“ doplnil Lukl.

Tři brněnské strážníky museli kvůli kontaktu s mužem podezřelým na nákazu koronavirem dekontaminovat hasiči.
VIDEO: Opilci vystoupala horečka, tři strážníky museli dekontaminovat hasiči