Pavel Kubíček se tak v úterý před polednem zapisuje do české knihy rekordů už podruhé. Zhruba před deseti lety totiž už uspěl s více než metr a půl velkou topinkou.

Na nápad s nudlemi ho přivedla sestra. „Byla nedávno na výletě v Pelhřimově, kde v Muzeu rekordů a kuriozit viděla i moji topinku. „Měl bys udělat něco nového,“ řekla mi. Odpověděl jsem jí, že mohu akorát tak nakrájet nudle,“ přibližuje šestačtyřicetiletý Kubíček.

Audience u samotného papeže završila nedávnou dvoutýdenní cestu vozíčkáře Dušana Petřvalského do Říma. Celou expedici absolvoval na handbiku, speciálním kole poháněném rukama.
Na handbiku dojel z Brna až do Říma. Český vozíčkář si promluvil s papežem

Dříve běžnou činnost našich babiček trénoval doma v kuchyni. „Na prsty a nůž nevidím, ale krájím podle citu. Zatím jsem se nepořezal,“ prozrazuje. Při krájení si rád pustí rádio a podle hudby si nastaví rytmus zářezů. „Základem je nachystat si těsto a pak ho rozválet na tenké pláty. Ty se po lehkém zaschnutí rolují do nohavice a pak krájí,“ popisuje.

Hendikepu navzdory

Svému hendikepu se nepoddal, kromě záliby v kuchařských rekordech hraje v kapele na buben i kytaru, komponuje a jeho písničky zpívají například Hornobojané, kterým napsal i scénář na videoklip. Natáčel se zpěvákem Kamilem Střihavkou i režisérem pohádek Zdeňkem Troškou.

Ivan Mitrus došel ze Sicílie až k nejsevernějšímu mysu Evropy, norskému Nordkappu.
Čech ušel devět tisíc kilometrů, z domova byl rok a půl. Uvítali ho dršťkovou

Jeho nadšení obdivuje i Josef Vaněk z pelhřimovské agentury Dobrý den, která rekordy eviduje. „Je obdivuhodné, že navzdory hendikepu vystupuje aktivně na veřejnosti a ještě u toho udělá rekord,“ smeká před Kubíčkem programový ředitel.