Jaroslav Hofmann má celoživotní zálibu právě v renovaci veteránů nebo aut, která do veteránského věku nemají daleko. Mezi ty nejstarší patří krásná Tatra 12 s dřevěnou karosérií, Tatra 57 nebo oblíbená Aero 30. Mezi ty mladší vozy patří modrý krasavec Ford Capri z roku 1984. Tímto sportovním vozem si plní svůj dětský sen. Vůz se zapsal i do povědomí televizních diváků, jezdili s ním totiž Bodie a Doyle v britském seriálu Profesionálové.

Židovský tyfový hřbitov v Havlíčkově Brodě.
Tenhle unikát musíte navštívit. Brodský tyfový hřbitov je jediný v Česku

„Jako malí kluci jsme sbírali angličáky, člověku pak auta přirostou k srdci,“ líčí pan Jaroslav a dodává, že před asi sedmnácti lety našel Forda Capri, kterého pak celého zrenovoval. „Stál na parkovišti, opuštěný, nepojízdný.“ Vyhledal majitele a domluvil se s ním na koupi a přivezl ho do své dílny. „Ale byl to vlastně takový pojízdný šrot. Musela se komplet opravit karosérie, vyvařit, vbrousit, nalakovat, vyměnil jsem motor i převodovku, nápravy…“ Nadšenec pak vyměnil i sedačky, čalounění a okna.

Zdroj: Youtube

Po renovaci pak podle slov majitele motor naskočil na první otočení klíčkem zapalování a dodnes auto nezahálí. S Fordem se podíval dvakrát do Alp, do Polska, na Rujánu i na Slovensko do Vysokých Tater. „Republiku máme proježděnou křížem krážem,“ usmívá se Jaroslav Hofmann. „Dát vozidlo do tohoto stavu bylo hodně náročné, ale splnil se mi můj dávný sen, jezdit v autě jako jezdili Profesionálové.“

Vzpomínka na Sudána. Safari Park Dvůr Králové bude pracovat s ostatky posledního samce nosorožce bílého severního na světě. Jan Stejskal ukazuje jeho lebku.
Symbolický význam. Safari park sestaví kostru slavného nosorožce Sudána

Nutno podotknout, že celou řadu dílů na ty nejstarší vozy si musí majitel veterána vyrobit sám. Už dávno je nikdo nedodává a ani repliky nejsou k dostání.