Láska na celý život existuje. Důkazem toho jsou manželé Ivanka a Zdeněk Knotovi. Ti spolu žijí v manželství sedmdesát let. Letos 2. února oslavili „Platinovou svatbu“. Tentokrát jim při rodinné slavnosti byli svědky jejich dcery, vnoučata i pravnoučata.

Manželský slib obnovili po sedmdesáti letech v sobotu 12. února v Obřadní síci českobudějovické radnice, právě tam si v roce 1952 pan Ivan bral svoji dívku Ivanku. Matrikářky úřadu uvádějí, že platinová svatba se na radnici odehrála pravděpodobně poprvé.

Manželé jsou příkladem pro své děti, vnoučata i pravnoučata a na svůj věk jsou velmi čilí a pomáhají celé rodině. Pan Zdeněk celý život vášnivě rybaří a donedávna byl skvělý řidič, pro kterého nebylo problém ujet najednou trasu z Českých Budějovic do Istanbulu.

Paní Ivanka dodnes pomáhá s hlídáním pravnoučata, a když je třeba venčí psy svých dětí. Je zároveň výbornou kuchařkou, a její rajská omáčka a ovocné knedlíky jsou v rodině vyhlášené.

Českobudějovická obřadní síň je rodině zřejmě souzena, manželství tam uzavřely i dcery manželů Knotových. Před padesáti lety se tam vdávala první z dcer, o deset let později i druhá. Překvapení pro své prarodiče si na sobotní dopoledne připravila vnučka Veronika. Hned po skončení „platinového obřadu“ tam také ona vstoupila do manželství.

Zdraví, elán a dobrou náladu do dalšího společného výročí, nebeské svatby, která se slaví po pětasedmdesáti letech manželství, blahopřál manželům Knotovým českobudějovický primátor Jiří Svoboda.

Zajímavostí únorové soboty je i to, že hodinu před „platinovým obřadem“ se na českobudějovické radnici odehrál i „obřad zlatý“.