Marka v úterý Deník zastihl v zámeckém vinařství Johann W v Třebívlicích uprostřed plánování čtvrtečního valentýnského zážitkového menu o pěti chodech. „Bude korespondovat se zaměřením podniku na jednoduché lokální suroviny, ze kterých se dá připravit skvělé jídlo,“ vylíčil kuchař. Volná místa na akci, která začíná ve čtvrtek v 17.30 hodin, ještě jsou.

Každý chod Marek uvedl příběhem o tom, jak se postupně zdokonaloval ve svém originálním kulinářském umění. „Několik chodů se váže přímo k MasterChef, jako třeba vepřový mozeček a jazyk,“ upozornil vedoucí gastroprovozu třebívlického vinařství Jakub Makovský.

Nemoc. Ilustrační foto.
Řádí prasečí a hongkongská chřipka, nejvíc na Litoměřicku. Ochrání vás očkování

Pro Marka není Johann W prvním působištěm. Předtím pracoval například v lovosickém Cukrovaru. Není vyučený kuchař, vařit se naučil sám, od útlého věku se protloukal životem pouze po boku otce. „Kolem plotny jsem se motal odmalička a viděl, jaké asijské pokrmy vaří táta,“ prozradil.

Právě vietnamským receptem na asijské kuře s jasmínovou rýží zaujal na castingu MasterChef Česko. Účinkování v televizní soutěži považuje za splněný sen. „Předtím jsem si jako kuchař připadal vyhořelý, nevěděl jsem, jak dál. Rozhodl jsem se přihlásit a změnilo se to,“ pochvaloval si. Díky reality show získává zkušenosti od nejlepších kuchařů, učí se i respektu a pokoře.

Marek Kühnel z Lovosic vaří v zámeckém vinařství v Třebívlicích. Zúčastnil se televizní soutěže MasterChef Česko.Zdroj: Deník/Karel Pech

Marek Kühnel vaří v zámeckém vinařství v Třebívlicích.  Zdroj: Deník/Karel Pech

Talentovaný mladík se narodil v Litoměřicích, kde také nějakou dobu žil. Kvůli svému smíšenému původu se s žádnými nemístnými poznámkami nesetkává. „Češi obecně berou Vietnamce dobře. Strefují se do mě z legrace maximálně kamarádi, když imitují vietnamštinu,“ smál se Marek.

Nic typicky vietnamského nemůžou čekat návštěvníci čtvrteční valentýnské akce v Johannu W. „Těšit se ale můžou třeba na skvělý jelení hřbet,“ lákají v podniku. Místní sommeliéři spolu s celým týmem restaurace všechny chody spárují s vhodným vínem včetně toho z viniční trati Pod Házmburkem.

Vaření s lokálními surovinami v třebívlickém vinařství se Markovi líbí i proto, že se cítí být srostlý s regionem. V Johannu W není poprvé, působil tam už dřív. Vedoucí si ho pochvaluje. „Je to mladý a perspektivní kluk, který neskutečně originálně propojuje suroviny a chuti,“ zhodnotil Makovský.

Obří tanker se vydal na cestu z Lovosic. V Ústí ho čekala střekovská zdymadla
FOTO: Do Hamburku vyplul přes sto metrů dlouhý tanker

I u personálu je Marek oblíbený. „Je to hodný a šikovný kluk,“ konstatovala pomocná kuchařka Jana. Další klání vedle toho v reality show na Nově čeká Marka právě v Třebívlicích. Bude se tu ucházet o post šéfkuchaře nové restaurace až pro 180 lidí, kterou Johann W otevře v létě.

Aktuálně ale Kühnela pohlcuje celosvětově nejúspěšnější televizní soutěž, která vznikla ve Velké Británii a dnes se vysílá ve víc než ve 40 zemích. Cílem české verze je objevit ty nejtalentovanější amatérské kuchaře v republice. Marek se spolu s kolegy utká o titul MasterChef Česko a výhru půl milionu korun.

Kulinářské celebrity

O vítězi rozhodnou hvězdy české gastronomie, mezi nimiž nechybí michelinský kuchař Radek Kašpárek. „Skoro v každém díle přijde nějaké překvapení. Stejně tak se skoro v každém díle můžete těšit na nějakou výzvu, která většinou výrazně zamíchá kartami,“ slíbil hlavní režisér pořadu Radovan Síbrt.

MasterChef Česko přináší emoce, přehlídku nevídaných výtvorů z rukou amatérů i pohnuté lidské osudy. Soutěž dělají atraktivní i bedýnky, které si soutěžící vyberou, aniž by tušili, co pod nimi je. Z raků nebo telecí hlavy a jiných surovin, s nimiž se leckdy potkají úplně poprvé, musejí uvařit pokrm, kterým si získají žaludek porotců.