Před pěti lety opustil přízemí Salmova paláce na Horním náměstí, kde tento globální fast food působil 20 let.

Zavření pobočky zdůvodnil zejména odlivem klientely v historickém jádru Olomouce. V tu dobu měla společnost v krajském městě již dvě restaurace – na Horním Lánu a v Galerii Šantovka.

Nová restaurace vzniká od minulého týdne v historickém domě na náměstí Národních hrdinů – na rohu Riegrovy ulice a ulice 8. května. V prostorách, kde desítky let promítalo kino Mír, dříve Edison. V posledních letech se zde prodávaly oděvy

„Ve čtvrtek jsme přebrali staveniště. Nyní probíhá vyklízení prostor a bourací práce. Pryč půjdou i stávající schody. Vzniknou nové,“ popisoval stavbyvedoucí pražské firmy Kališ a Krátkoruký Martin Kubín.

Proměna nábřeží kolem řeky Moravy v centru Olomouce u VŠ kolejí, mezi mosty na Masarykově třídě a třídě Kosmonautů. 30. dubna 2020
Olomoučané už mohou korzovat po novém nábřeží. Atraktivní promenáda je hotová

Dvě patra

„Realizovali jsme už několik provozoven McDonald's, ale v tak nádherném objektu a na tak atraktivní adrese je restaurace snad jen v Praze,“ hodnotil umístění.

Restaurace bude rozložena do dvou pater, přízemního a 1. poschodí budovy a nabídne kapacitu 169 míst k sezení.

„Zajímavostí je, že půjde o první restauraci McDonald’s v České republice v unikátním designu,“ sdělila Deníku Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace pro McDonald’s ČR a Slovensko.

„Restaurace bude vybavena oblíbenou kavárnou McCafé, nejmladší návštěvníci budou moci využít herní koutek vyrobený převážně ze dřeva,“ popisovala.

Makrely na klacku pečené u fotbalového hřiště v Blatci
Pečená makrela na klacku. Hanácký fenomén, který jinde neznají

Otevření na podzim

V nové provozovně nabídne McDonald’s práci pro více než 50 zaměstnanců. Otevření nové pobočky je plánováno na 3. kvartál letošního roku. Otevřeno bude denně od 7 do 23 hodin.

Budova, kterou vlastní čtyři fyzické osoby, stojí v památkové rezervaci. Podle stavbyvedoucího probíhají veškeré zásahy citlivě s ohledem na historický objekt a jeho umístění.

„Nad budoucí provozovnou bydlí lidé, proto se snažíme také o to, aby hlučné stavební práce byly co nejméně zatěžující,“ popisoval Kubín.

V Olomouci mohou lidé vyhledávající rychlé občerstvení využít kromě provozoven McDonald’s také další globální fast foody. Svoje zastoupení zde mají KFC, Burger King, Subway, UGO či Running Sushi.

Vizualizace moderního "domova" pro klienty s poruchami autistického spektra v olomoucké městské části Nové Sady
Na Nových Sadech roste unikátní areál pro klienty s autismem. Takto má vypadat