Letošní ročník svátku divokých zvířat Zoo Brno věnovala ohroženým kočkovitým šelmám. Návštěvníci mohli při komentovaném krmení lvů, tygrů a levhartů vyplnit kvíz a dozvědět se o velkých kočkách něco nového.

Krmení levhartů cejlonských bylo nejzajímavější, lidem se přišla ukázat mláďata. „Narodila se jednadvacátého listopadu. Jsme pyšní. Podařilo se nám odchovat první mladé velkých koček po sedmnácti letech," chlubil se ošetřovatel.

Levhartice při krmení ostražitě sledovala návštěvníky, kolem ní běhalo mládě a mňoukalo. „Musím samici pochválit, je to skvělá matka. O obě mláďata pečuje vzorně, prvních šest týdnů jsme starost nechali čistě na ní a poradila si skvěle," prohlásil hrdě ošetřovatel. V mrazu nezůstalo mládě moc dlouho, po nějaké chvíli se vrátilo zpět do úkrytu.

Mráz si užívali hlavně medvědi kamčatští. Oba napřed chvíli zkoumali led, chytře zkoušeli, jestli je udrží. Potom se začali klouzat a užívali si pozornost přihlížejících. „Když je ošetřovatel krmí, prosí lidi, aby tleskali. To medvědi mají rádi, pak vyvádějí jako malé děti," vysvětlovala Blanka Háková z Brna.

Jeden z medvědů potom vlezl do jezírka, led rozlámal a hrál si s krami. Medvědy zima opravdu baví.