Případné tresty za jejich přestupky má vystavit teplický magistrát, kam policie spis postoupila. K odhalení hříšníků pomohly kamery a také fotografie deníku Blesk, který dotyčné zachytil. Tři osoby se navíc provinily proti hygienickým nařízením, protože neměly nasazenou roušku tam, kde to je přikázané.

Mejdan v teplickém hotelu Prince de Ligne měl v pátek 22. a sobotu 23. ledna odporovat vládním nařízením v době nouzového stavu a opatřením v odkazu na protiepidemický systém PES. Večírek pořádal teplický podnikatel Petr Benda jako oslavu svých padesátin.

Mezi hosty byli například ředitel FK Teplice Petr Hynek, expremiér Jiří Paroubek, poslanec a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, člen Rady ČT Jiří Šlégr, teplický zastupitel Michal Kasal nebo policejní ředitel Libereckého kraje Vladislav Husák.

Hotel Prince de Ligne Teplice
Vyšetřování oslavy v Teplicích pokračuje. Magistrát má na stole první přestupky

„Policie v této souvislosti podezírá dvě osoby z toho, že umožnily přítomnost veřejnosti v hotelu,“ sdělila mluvčí policie Jana Slámová. O koho se jedná, ale neuvedla. Podle informací Deníku má být jedním z nich Petr Benda, který je majitelem Prince de Ligne. „U ostatních šlo o případné porušení opatření o omezení volného pohybu,“ doplnila Slámová.

Další "hříšníci"

To se může týkat například expremiéra Jiřího Paroubka nebo šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, kteří se nejčastěji objevovali na fotografiích pořízených na místě reportéry Blesku a Extra.cz. Oba muži přitom nejprve tvrdili, že přijeli do teplického hotelu na pracovní jednání. Paroubek později připustil, že spojil pracovní náplň s užitečným.

Policejní spis ohledně nepovolené párty zatím blíže zástupci magistrátu nekomentovali. „Úředníci se musí s dokumenty nejdřív podrobně seznámit,“ konstatoval mluvčí města Teplice Robin Röhrich. Podle tajemníka magistrátu Marka Fujdiaka bude v případě celé věci postupováno v souladu s krizovým zákonem. „Pakliže oznámení bude důvodné, správní orgán zahájí řízení o přestupku,“ zmínil.

Jiří Paroubek.
Paroubek o mejdanu v Teplicích: Na žádném jsem nebyl. Jsem expert na hotely

Nikterak konkrétní nebyla ani hygiena. Vedoucí teplické hygienické stanice Eva Poláčková neprozradila, o koho se konkrétně v případě nenošení roušek jedná. „To vám teď říci nemůžu,“ uvedla. Dotyčným podle ní za porušení hygienických předpisů hrozí v krajním případě pokuta až 3 miliony korun.

Případ ještě policie neuzavřela. Ve hře jsou další možná jména teplických veřejně činných lidí. Na policii se obrátil předseda teplického soudu Jan Tichý, který opakovaně dostal informace o tom, že na oslavě mohl být také jeden z jeho soudců.

„Požádal jsem proto policii, aby se při prohlížení kamerových záznamů zaměřila i na případnou účast jakéhokoliv soudce teplického okresního soudu,“ sdělil v pondělí dopoledne Deníku s tím, že se ale anonymní podezření zatím nepotvrdilo.