Celá věc se točí kolem výsadby zeleně v areálu, kde nebyly dodrženy některé z termínů dokončení.

„Nabídka zhotovitele byla v termínech, které jsme požadovali. Ve smlouvě pak došlo k jinému dílčímu termínu při výsadbě zeleně. Celkový termín byl však dodržen,“ říkají úředníci z odboru rozvoje města, kteří se zabývají dotacemi.

Na tuto akci dostalo město dotaci ve výši zhruba 15 milionů korun.

Rekonstrukce sportovišť, nový umělý trávník a sadové úpravy. To vše spustila sokolovská radnice v jedné dotační akci, rozdělené na několik částí. Šlo o revitalizaci sokolovských sportovišť.

Tehdy byl Sokolov, co se týče dotací, jedním z nejlépe připravených měst a obcí v regionu. Šlo tehdy o čas. Sadové úpravy započaly prakticky ihned po podpisu smlouvy. Zbylé se dodělávaly na konci akce.

Výběrová řízení na zhotovitele sportovišť byla tehdy spuštěna. Bylo zde však několik drobných akcí najednou a takzvaně napasovat je na sebe může být problém. V projektu byl například zahrnutý i umělý trávník v areálu Baníku.

„Některé úpravy se týkají sadových úprav, jiné samotné revitalizace hřišť. Část sadových úprav musí proběhnout hned na začátku na jaře a část ihned po skončení drobných prací, které v areálu budou probíhat. Dílčích malých staveb je tam celá řada a bude to komplikované. V říjnu to musí být zkolaudované,“ řekl tehdy místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Každopádně s udělenou pokutou Sokolov nesouhlasí a odvolá se proti ní. V Areálu zdraví se postavila hřiště, lavičky, klouzačky, hřiště pro pétanque, stoly na šachy a podobně. Hojně využívaná lokalita tak dostala nový rozměr využití.