Důvod? Chce majetek převést na svou dceru Vladanu Terčovou, která zastává funkci ředitelky jedné ze škol – Filmové akademie Miroslava Ondříčka.

Zastupitel Karel Vodička vyjádřil obavy. „Když předkupní právo zrušíme, mohou budovu prodat komukoli a přestěhovat školu do jiného města,“ podotkl.

Jeho kolegové však byli klidnější. „Od roku 2002 se situace dost změnila a předkupní právo tady podle mě ztratilo smysl. Dneska se nebojíme o budovu, ale o hodnotu, která se jmenuje Filmová škola v Písku,“ konstatoval radní Luboš Průša.

„Snad si nikdo z nás nemyslí, že po těch investicích, které do budovy dali v minulých letech, bychom někdy koupili školu zpátky,“ poznamenal zastupitel Ondřej Veselý.

Miloň Terč zastupitele uklidnil, že ani on, ani jeho dcera nemají v plánu školy prodávat. „Problém je v tom, že na část budov máme věcné břemeno, na část ne. Je to paradox. Škola se potřebuje dál rozvíjet a k tomu musíme získat například úvěr, což je za těchto okolností obtížné,“ vysvětlil Miloň Terč, ředitel Soukromé vyšší odborné školy filmové Písek.

Ačkoli majetkoprávní komise nedoporučila zrušit předkupní právo, zastupitelé zrušení schválili.