Na v pořadí čtvrtou oficiální návštěvu Plzeňského kraje přijede dnes prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou, přivítá je nový hejtman Josef Bernard s manželkou Gabrielou. Prezident se setká s vedením kraje a zastupiteli. Slavnostního oběda v Měšťanské besedě se zúčastní také primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Plzeň

Kromě oficiálního přivítání na hejtmanství má prezident v úterý Plzni na programu oběd s poslanci a senátory v Měšťanské besedě. Odpoledne ho čekají ve Škodě JS, kde se setká s vedením firmy i se zaměstnanci. Na večeři v Parkhotelu pak pozval vybrané podnikatele.

Třemošná

V úterý odpoledne se prezidentská kolona zastaví v Třemošné. Po návštěvě starosty se prezident v 16.25 setká před radnicí s občany.

Planá

V Plané stráví Zemanovi středeční dopoledne. Před 11. hodinou navštíví zdejší dětský domov, poté je prezident očekáván na radnici a ve 12.30 se uskuteční setkání s občany na náměstí.

Konstantinovy Lázně

Na oběd do konstantinolázeňského hotelu Jitřenka přijedou ve středu za Zemanem krajští radní a vybrané osobnosti regionu. V 16.00 se prezident setká v kulturním domě s občany.

Domažlice

Čtvrteční poslední den návštěvy stráví Miloš Zeman na Domažlicku. Dopoledne se na SOU v Domažlicích setká s žáky a vybranými řediteli škol.

Kdyně 

Na závěr návštěvy se prezident zajede do Kdyně pozdravit s místními starosty a ve 13.10 i s občany v parku před radnicí. V 15.30 program návštěvy oficiálně ukončí tisková konference.