Bylo to velké drama – ale s tím nešťastnějším koncem. A také nejkrásnějším: narodila se zdravá holčička a také její maminka je v pořádku. Přesto šlo o porod, na který tým středočeských záchranářů dozajista nezapomene. Do nemocnice sice v pátek s rodičkou dojet stačili – dorazit na porodní sál už ale nestihli. A tak nezbylo než zastavit hned po průjezdu nemocniční bránou. Tam se také téměř vzápětí ozval první pláč miminka…

Když byla posádka záchranky ze Zdib nad ránem volána do Klecan na Praze-východ k ženě s porodními bolestmi, nikdo neměl sebemenší tušení, o jak dobrodružný výjezd půjde. Budoucímu dramatu nic nenasvědčovalo ani ve chvíli, kdy záchranáři naložili pacientku do sanitky a vyrazili do Prahy k Fakultní nemocnici Bulovka. Ve chvíli vjezdu do areálu už ale bylo jasné, že porod se rozběhl natolik, že je třeba jednat. Ne volat někoho na pomoc, ale okamžitě konat. A tak třebaže jen kousek od nich čekali na rodičku specialisté, museli roli porodníků zastat sestra a řidič vozu záchranné služby.

Oddychnout úlevou si mohli téměř vzápětí. „Porod v sanitce proběhl velmi rychle a bez komplikací,“ shrnula neobvyklé dění u brány pražské nemocnice Tereza Janečková z centrály středočeských záchranářů. Pak již nic nebránilo tomu, aby sanitní vůz konečně dorazil až do cíle a maminka s čerstvě narozenou dcerkou byly přijaty na gynekologicko-porodnickou kliniku.