Rektor Ševčíkovi vytýká podle něj nevhodné vystupování na veřejnosti. Dopad Ševčíkových veřejných vyjádření je podle něj zásadním důvodem pro odvolání, protože poškozovala dobré jméno fakulty. Dvořák řekl, že kdyby Ševčíka neodvolal, mělo by to pro školu mnohem závažnější dopady. Zdůraznil, že rozhodnutí není podmíněno Ševčíkovými politickými názory.

Rektor Petr Dvořák se ve středu 13. prosince rozhodl odvolat děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka kvůli jeho vystupování na veřejnosti:

Miroslav Ševčík na demonstraci 11. března
Rektor VŠE odvolal děkana Ševčíka. Ten ale rozhodnutí odmítl převzít

Podle Ševčíka je to ale politické rozhodnutí, které poškozuje univerzitu daleko více než jeho hodnocení premiéra. Ševčík označil premiéra Petra Fialu (ODS) za hňupa a eurokomisařku Věru Jourovou za Joudovou.

Podle rektora to není svobodně vyjádřený názor, jak říká Ševčík, ale nepřijatelné znevažování veřejně činné osoby.

„Správní žaloba směřuje proti rozhodnutí rektora. Spěchal jsem, jak jen to šlo, protože ta žaloba je poměrně dlouhá. Byla tedy podána dnes (v pátek) datovou schránkou,“ řekl odvolaný děkan serveru iROZHLAS.cz a Radiožurnálu. Ševčíka podle serveru zastupuje bývalý prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch.

V rozporu se svobodou projevu? 

V žalobě je podle Ševčíka vyjmenována celá řada pochybení včetně diskriminace a šikanózního postupu. „Je to v rozporu s ústavně zaručenou svobodou projevu, se svobodou shromažďovací. V rozhodnutí jsou potlačovány akademické svobody,“ uvedl.

Podle serveru se Ševčík navíc snaží o to, aby soud žalobu projednal v třicetidenní lhůtě.

Studentky České zemědělské univerzity se svěřily s nepříjemným zážitkem ze zkouškového období:

Rektorát České zemědělské univerzity
Na test bez podprsenky. Studentky popsaly, jak probíhají zkoušky na vysoké škole

Rektor vysoké školy Petr Dvořák serveru iROHLAS.cz a Radiožurnálu napsal, že to pro něj není překvapení, protože to bývalý šéf národohospodářské fakulty opakovaně uváděl. „Jelikož neznám obsah té žaloby, tak podrobněji se k tomu vyjádřit nemohu,“ dodal.