Mladého muže, jenž se podílel na likvidaci požáru ještě před příjezdem hasičů, si v nemocnici nechali přes noc. V pátek dopoledne mohl být propuštěn domů.

„Tři pacienty jsme po vyšetření propustili hned domů a jeden, který na tom byl nejhůře, zůstal na pozorování v nemocnici,“ sdělil ředitel Vojenské nemocnice Olomouc Martin Svoboda. Mladí lidé ve věku 19 až 23 se nadýchali zplodin během hašení stroje na výrobu popcornu, který začal hořet v předsálí kinocentra. Pomáhali evakuovat kino a v tomto prostředí se pohybovali poměrně dlouho, od pěti do 45 minut. U mladíka, který se přímo podílel na hašení, uvidíme podle dnešních výsledků, zda jej bude možné propustit domů,“ popisoval ředitel nemocnice.

Stav mladíka se zlepšil natolik, že dopoledne mohl být z nemocnice propuštěn.

Z nákupní galerie Šantovka byly ve čtvrtek evakuovány stovky lidí poté, co se ve druhém patře v prostorách kina začal šířit dým. V předsálí kinocentra začal hořet přístroj na výrobu popcornu.

Požár s největší s pravděpodobností zapříčinila technická závada.

Případem se zabývá policie ve spolupráci s hasičským záchranným sborem a dalšími subjekty.

„Ve věci zatím nebylo zjištěno cizí zavinění,“ sdělila v pátek policejní mluvčí Lenka Vanková.

Premiere Cinemas Olomouc je zatím mimo provoz. Zákazníkům, kteří si už zakoupili vstupenky na promítání, budou vstupenky nahrazeny. 

„Pracujeme na tom, aby provoz byl obnoven co nejdříve,“ informovali v pátek dopoledne pracovníci kinocentra.

Aktuální informace o zprovoznění kina najdou zájemci na webu  https://olomouc.premierecinemas.cz/