Do Doks se muž vydal z obce Bezděz po cyklostezce. Z té ale brzy sešel a zabloudil. O pomoc si zavolal v úterý před polednem. Nedokázal však popsat, kde přesně je. „Když se obrátil na tísňovou linku, o své poloze řekl jen to, že před sebou vidí dva kopce a za sebou má les. Taková informace k jeho lokalizaci příliš nepomohla,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

VYSLALI VRTULNÍK

Do terénu ihned vyrazili policisté z Doks a Mimoně společně s pátračem a dvěma psovody se služebními psy vycvičenými k vyhledávání osob. Tamní močály jsou však velmi rozlehlé. „Pátrací tým podpořil i policejní vrtulník, ve kterém seděl i místní policista dobře znalý tamní krajiny. Díky tomu, že měl u sebe turista funkční mobilní telefon, mohl s ním být po celou dobu ve spojení. Poté, co posádka vrtulníku muže objevila, vysvětlil mu policista, kudy z lesa vyjde,“ uvedla Baláková. Vyčerpaný muž odmítl lékařské ošetření, policisté ho tak dovezli na nádraží, odkud jel domů.

Močály se málem staly osudnými i devatenáctileté slečně, která se v nich ztratila na začátku srpna. U ní byla však situace dramatičtější, protože se jí chvíli po oznámení o ztracení vybil mobilní telefon a navíc bylo časně ráno. Musela policisty k sobě navádět pomocí volání o pomoc. Vysílenou a promočenou mladou ženu převzali zdravotníci do českolipské nemocnice.