Ačkoliv šachovnice byla vzorem, který si v kolekcích na jaro a léto před šesti léty získal nejvíce pozornosti, velkolepá módní přehlídka Na šachovnici Dáma, obohacená o pěvecké vystoupení ženského sboru Tupeské parádnice, společenské tance v podání Tweetze Staré Město a produkci souboru Hopsák z Popovic, zaujala téměř tři stovky žen různých věkových kategorií, ale i několik mužů.

Dvacet modelek, z nichž deset bylo členek tupeského Klubu žen, které podpořily členky popovického ženského klubu, na sebe obléklo desítky outfitů ze zlechovského butiku Krásná móda Vladimíry Čožíkové, Marrgo Fashion Margit Zlámalové z Uherského Hradiště a pražského e-shopu La Déesse Chic Lenky Hartové.

Na parketu Klubu kultury, který se proměnil v pomyslnou šachovnici, se procházely dámy ve věku od 18 do 80 let, z nichž některé si tu a tam na mola ve slováckém regionu odskakují ze svého zaměstnání nebo třeba od plotny.

„Modelky, neobyčejně obyčejné ženy přirozených velikostí a přírodních tvarů, které se neprezentují v módních časopisech, předvedly všechny modely na svých tělech, jež vlastní. Chtěly, aby se návštěvnice módní přehlídky cítily fajn a beze stresu, že právě na ně šaty nebudou. Dnes dámy mimo šachovnici nemusely počítat žebra, ani své úspory k doplnění svých šatníků,“ řekla v legraci Ivana Tomešková.

Slavnostní akce se ve svém závěru neobešla bez překvapení, na nějž se návštěvníci těšili. Zatímco v pražském paláci Žofín se veřejnost loučila se Mistrem Karlem Gottem, na pódiu zazněly jeho písně, a to v podání Josefa Boudy (33), člena uskupení Karel Gott revival Morava. Na klávesy jej doprovázel hudebník Radek Verner.

„Módní přehlídku obohacenou o kulturní pořad hodnotím velice pozitivně. Na této akci se ukázalo, že žena může být krásná v každém věku a váhové kategorii. Kdo si povšiml, nejvíce obecenstvo tleskalo plnoštíhlým modelkám různých věkových kategorií. Hluboce se klaním ženám, amatérským modelkám, za to, co dnes v Hradišti na té pomyslné šachovnici předvedly,“ vysekla poklonu manekýnkám poslankyně Parlamentu ČR Margit Balaštíková.