Tentokrát se kromě hlavního závodu pro dospělé poběží i jeho dětská verze. Část startovného z druhého ročníku chtějí organizátoři darovat Integračnímu centru Sasov, které pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a jejich začleňováním do společnosti.

„Chceme, aby tato akce měla opravdu smysl. Jednak chceme tento typ závodů přiblížit široké veřejnosti, proto držíme startovné na minimální úrovni a veškerou práci na závodě děláme dobrovolně bez nároku na honorář. Zároveň podpoříme lidi, kteří trpí autismem a v duchu našeho hesla „Překonej sám sebe!“ sami sebe překonávají každý den,“ vysvětlil hlavní organizátor Lukáš Blažek.

Pořadatelé hlásí plno

Kapacita obou závodů byla naplněná už před několika měsíci. „Do dětského závodu je registrováno 80 dětí a hlavní závod by pak mělo absolvovat 220 závodníků. Do Skuhrova ale určitě zveme diváky, protože hned několik míst na trati nabídne atraktivní podívanou,“ lákal Blažek.

Dětský závod odstartuje v půl jedenácté. Na trati dlouhé jeden a půl kilometru čeká malé běžce 10 překážek. „Závod musí nejmenší běžci absolvovat v doprovodu dospělého,“ upozornil Blažek. Pro každého účastníka dětského závodu je připravená medaile a malá odměna.

Začátek hlavního závodu je pak naplánovaný na čtrnáctou hodinu. Dvě stovky závodníků budou muset uběhnout šest a půl kilometru a překonat 26 překážek. „Čeká je například bahenní příkop, který byl loni velice oblíbený. Přidali jsme ale i nové překážky, kterými jsou například totem nebo stabilita,“ přiblížil Blažek.

Na start hlavního závodu se postaví i zaměstnanci Integračního centra Sasov, jejichž klienty chtějí organizátoři Monkey Race podpořit. „Vážíme si podpory organizátorů závodu Monkey Race Skuhrov a možnosti pomoci naší neziskové organizaci. Slibuji, že se spolu s několika mými kolegy také vydáme na trať a zkusíme překonat sami sebe,“ uvedla koordinátorka centra Jitka Havlíčková.

Program Monkey Race Skuhrov 2019:

9:30–10:20 Prezence závodníků Monkey Race 2019 - KIDS

10:30 START závodu Monkey Race 2019 - KIDS

12:30 –13:45 Prezence závodníků Monkey Race Skuhrov 2019

13:45 Rozprava k pravidlům a představení trati

13:55 Oficiální zahájení starosty obce

14:00 START závodu Monkey Race Skuhrov 2019

16:30 Předpokládané doběhnutí posledního závodníka

16:45 Vyhlášení výsledků Monkey Race Skuhrov 2019

Po vyhlášení bude následovat AFTER PARTY.