Lanový most přes Labe je součástí budovaného severovýchodního obchvatu Pardubic, který má odklonit tranzitní dopravu z centra města a z prostoru před nádražím. V provozu by měl být od poloviny března 2025.

Slepé rameno Labe překlene most s rozpětím 122 metrů, dalších 135 metrů povede přes cyklostezku a řeku Labe. Vznikne tak nejdelší zavěšený most v Česku.

Ladislav Voříšek pracuje pod hladinou při teplotách kolem 15 stupňů Celsia a, aby se nenadnášel, má na sobě navíc včetně ochranných prvků celkem 32 kilogramů zátěže
VIDEO: Pracují pod hladinou Labe. Potápěči betonují pilíře unikátního mostu

Stavba mostu je unikátní v tom, že stavbaři použili metodu výsuvu, což není u podobných mostů běžné. Projektanti zvažovali tři možné technologie, nakonec se jako nejvýhodnější ukázala technologie vysouvání. Tím se podle odborníků minimalizuje počet pracovních spár v konstrukci i množství napojování předpínacích kabelů.

Snaha o „průhledný“ most 

Jednotlivé sekce mostu – v délce 32 metrů - se tak budují za opěrou a poté se pomocí hydraulického zařízení sunou směrem přes vodní tok. Zvolená technika si vyžádala výstavbu dočasných podpor, po kterých se nyní mostní konstrukce pohybuje. Následně je dělníci zdemolují.

Visutý most Sky Bridge 721 v areálu Dolní Morava je i dva roky po otevření hojně navštěvovanou atrakcí. Za tuto dobu se zatím jiné stavbě nepodařilo překonat jeho rekordní délku
Dva roky nepokořený. Český most Sky Bridge stále drží světové prvenství

Autor mostu Petr Vítek kladl velký důraz na to, jak bude hotový most vypadat a působit. Konstrukce totiž nesmí bránit výhledu na Kunětickou horu. Hlavní pylon je tak velmi štíhlý a menší počet závěsů má docílit toho, že most bude „co nejvíce průhledný“.