Sraz účastníků jízdy je v 8.45 hodin na odstavném parkovišti mezi Chrudimí a obcí Sobětuchy - Vrcha. Motorky doprovázené policejními vozy se vydají směrem na Slatiňany a Skuteč. Vše je načasované tak, aby se motorkáři vyhnuli zdržení při případném zavření závor na železničním přejezdu ve Slatiňanech.

Lukáš Pešek, někdejší motocyklový závodník, nyní trenér a expert na bezpečnost
Expert po smrtelné nehodě 18leté motorkářky Anetky: Spousta lidí neumí brzdit

Motorkáři projedou za hlasitého túrování i kolem odbočky na Hroubovice s malým pomníčkem, kde Anetka zemřela. Po příjezdu do Skutče se vyhnou skutečskému centru a zajedou přímo ke hřbitovu v ulici Boženy Němcové. Kruhový objezd u Tesca bude pro ně hodinu před obřadem uzavřen.

Informace MP Skuteč k dopravním omezením kvůli organizaci pohřbu najdete ZDE

"Parkování motorek bude na přilehlých parkovištích a ulicích, kde budou organizátoři v označených vestách. Proto prosím respektujte jejich pokyny," vyzval vrchní strážník Městské policie ve Skutči Tomáš Brokl. Motorizovaní účastníci budou mít zázemí u místního koupaliště na zpevněné ploše, kde mohou využít připraveného občerstvení a toalet.

Pořadatelé ze skupiny Motoparta Chrudim jednali i s majitelem pohřebního ústavu Josefem Cemperem a slíbili, že okolí skutečské smuteční síně do hodiny od konce obřadu opustí, protože se koná další rozloučení a přítomnost motorek by rušilo.

Účastníci spanilé jízdy pro Anetku přijedou do Chrudimě z celého Česka a zahraničí. Motoparta nechala při této příležitosti vytisknout samolepky, na které je zobrazena motorka zakrytá českou vlajkou a postava Ježíše Krista na kříži. Je jich celkem 400 a bude je rozdávat zdarma.

Samolepka motorkářůSamolepka motorkářůZdroj: fb Motoparta Chrudim

Redakce Deníku zmapuje poslední rozloučení s Anetkou od začátku až do konce. Připravujeme i přenos přímého přenosu z obřadu, při kterém rodina a přátelé uctí památku předčasně zesnulé dívky, které bude v pátek splněno velké přání - patřit mezi motorkáře a slyšet zvuk silných strojů.