„V pondělí odpoledne muž nabízel sladkosti a svezení dětem v Micmanicích, Strachoticích a ve Znojmě na Loucké ulici. Oslovil dva jedenáctileté a jednoho desetiletého chlapce a jednu třináctiletou dívku.Vše zatím naštěstí dopadlo dobře, “ sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Policie již má k dispozici první popis podezřelého člověka. „Děti oslovuje muž ve věku třicet až čtyřicet let. Má světlou pleť a krátký černý knírek. Většinou seděl v autě. Má také čelní pleš a vzadu krátké černé vlasy. Dětem se zdá, že trochu koktá nebo má zvláštní přízvuk. Žádáme každého, kdo by k tomuto muži mohl poskytnout další informace, ať ihned volá linku 158 nebo se osobně obrátí na znojemskou policejní služebnu,“ dodala mluvčí.

Varování pro školy

Policisté o případu informovali všechny školy a školky v regionu. „Všem pedagogickým pracovníkům jsme sdělili, že v poslední době v republice došlo k několika podobným případům, požádali jsme je o spolupráci a předání informací rodičům,“ konstatovala Drahokoupilová.

Mluvčí zopakovala základní pravidla, jimiž se děti mají řídit, pokud je osloví někdo neznámý. „Rodiče a učitelé mají děti poučit, aby vždy odmítly nabídku svezení autem, nikdy se s cizími lidmi nebavily, ani si od nich nebraly žádné věci ani potraviny a nenechaly se zvát například do cukrárny. Děti také nemají nikomu říkat, natož osobně ukazovat, kde bydlí, ani nesdělovat žádné osobní údaje,“ shrnula mluvčí.

Čtěte také:Muž zneužil 55 nezletilých dívek, soud ho pustil