Už od rána se tvořily fronta u stánkařů nabízejících ovoce a zeleninu. Lidé hodně nakupovali i vejce. Prodejci ovoce a zeleniny dávali do sáčků nejčastěji rajčata, papriky cibuli, kořenovou zeleninu a také česnek.

Příležitost k nákupu výpěstků od tuzemských farmářů využila i Helena Kramná.

"Nakupuju trochu od všeho. Takže už si nesu vajíčka, kysané zelí, čerstvý chleba a nakoupila jsem i borůvky. Synům jsem koupila i syrové tyčinky," prozradila 38letá žena z Ostravy.

Za litr lesních borůvek si prodejci účtovali většinou kolem 120 korun, kilogram brambor pak vyšel zákazníky zhruba na 16 korun, okruky nakládačky 24 korun, kilogram česneku se pak prodával podle odrůdy a prodejce od 180 do 199 korun.

Kdo si koupil jednu paličku česneku, zaplatil 15 korun. Za 950gramové balení letošního jarního medu si u stánku Včelařství Vrbinčík z Jistebníku účtovali 150 korun, lipového medu o deset korun více a 180 korun musel zákazník zaplatit za med medovicový.

Kromě tuzemských prodejců měli na farmářských trzích stánek například i prodejci brynzy ze Slovenské Zázrivé. Příští farmářské trhy se u OC Futurum konají v sobotu 28. července.

Více v pondělním tištěném vydání Deníku …