Tedy pokud nesednou do auta anebo nešlápnou do pedálů bicyklu.

Železnice na Bouzov nevede a autobusů moc nejezdí.

To se ale ovšem změnilo a druhý týden mohou turisté využít novou autobusovou linku z Mohelnice navazující na vlaky přijíždějící od Olomouce a Koutů nad Desnou.

„Je to výborné! K nám se jinak než vlastní dopravou, autem nebo na kole, návštěvnici nedostanou. Je to komplikované. Takto se cestování zjednoduší a podpoří se veřejná doprava,“ reagovala kastelánka hradu Zuzana Šulcová.

Autobusová linka bude v provozu po celou turistickou sezonu do 30. září. Její zřízení inicioval krajský koordinátor dopravy KIDSOK, který reagoval na požadavky cestujících, kteří v hlavní turistické sezoně na Bouzov směřují.

Autobus bude odjíždět z Mohelnice,žel.st. v 9:05 hodin a v 9:35 dorazí na Bouzov.

V opačném směru mohou cestující využít spoj s odjezdem v 14:20 z Bouzova a příjezdem na vlakové nádraží v Mohelnici v 14:48.

Hrad Bouzov letos nabízí prohlídku částí, které doposud nebylo možné procházet.

„Návštěvníci uvidí jihovýchodní křídlo a soukromé apartmá arcivévody Evžena, což je velmi zajímavé. Zdarma je přístupná výstava k 700 letům výročí první písemné zmínky o hradě, ve sklepení nabízíme výstavu o čertech z nejrůznějších období a kronik. Od srpna připravujeme výstavu v rámci projektu NPÚ o šlechtě ve službách evropské diplomacie, a to k majiteli a rodu, který vlastnil hrad, a byl ve službách Jiřího z Poděbrad jako diplomat,“ zvala kastelánka na Bouzov.