Soustava dřevěných věží, žebříků a lanových mostů, doplněná o nakloněnou lezeckou stěnu a tobogán. Na „Kamenčáku" by letos mohlo vzniknout lanové centrum, kde se vyřádí děti, ale vyžití tam najdou i dospělí. Nyní záleží hlavně na tom, jestli se provozovateli podaří získat dotaci.

„Lanové centrum by na Otvické pláži mohlo vzniknout už letos. Nepůjde ale o adrenalinovou záležitost, spíše rekreační," předeslal náměstek primátora David Dinda. Vyrůst má poblíž písečné pláže, kde dříve bývala velká trampolína. Soustava bude z akátového dřeva bez jakéhokoli nátěru, které časem získá stříbro-šedou patinu a nebude potřeba ho natírat. Odpadnou tak starosti o údržbu.

Lanové centrum má posílit zájem o už takto oblíbeného Kamencového jezera. „Chceme prostor zatraktivnit, aby lidem sloužil, i když zrovna nebude počasí na koupání. V blízké budoucnosti plánujeme, že bude areál jezera otevřený celoročně, aby tam Chomutované mohli chodit na procházky, proto bychom jim rádi nabídli něco navíc," předestřela Martina Pelcová, tisková mluvčí zooparku, který má areál jezera ve správě. Jinak patří městu.

Zatím je areál přístupný od začátku května do konce září a návštěvníci tam mohou využívat minigolf a hřiště na volejbal a nohejbal.

Podkrušnohorský zoopark už požádal o dotaci na projekt v celkové sumě milion sedm set tisíc korun. V případě, že bude úspěšný a získá polovinu potřebných financí, druhou část doplatí ze svého rozpočtu. Lanové centrum by bylo možné vystavět do konce roku.

Vstup nonstop po celý rok
Kamencové jezero by mohlo najet na celoroční provoz už letos na sklonku sezóny. Tedy alespoň podle předpokladu ředitelky zooparku Ivety Rabasové. „Jsme domluveni, že v tomto bodě převezme aktivitu město, které zajistí turnikety a vstupní systém," přiblížila ředitelka. Turnikety měly vést z ulice Přemyslova, kvůli chystané demolici červeného hotelu tam ale vznikne nový prostor a „zimní" vstup tak bude potřeba řešit v celkové koncepci i s novým místem.

Areál jezera bude pravděpodobně přístupný díky identifikační kartě, aby se předešlo řádění vandalů.