Podle jízdního řádu má tramvaj jet mezi Sídlištěm Petřiny a Nádražím Braník sedmkrát tam a zpět. Zatímco v minulosti se některé starší tramvaje objevovaly v běžném provozu kvůli opravám novějších vozů, tentokrát jde o záměrnou akci.

„Pro vypravení historické tramvaje typu T jsme se rozhodli v návaznosti na zahájení zimní sezony v Muzeu MHD ve Střešovicích,“ vysvětlila mluvčí DPP Hana Pohanová. DPP letos otevírá muzeum MHD poprvé i v zimě, bude otevřené o víkendech.

Pravidelnější nasazení?

„Rozhodli jsme se pro tramvaj z důvodu podpoření zájmu obecenstva o naše muzeum, které má zajímavou nabídku pro širokou veřejnost, zvláště pak pro rodiny s dětmi,“ dodala Pohanová. Důvodem je i to, že během zimy nejezdí historická linka 41. Podle jízdního řádu, který má Deník k dispozici, má vyjet vůz T1 z roku 1952.

Podle Pohanové se ale může na kolejích nakonec objevit i jiná tramvaj. Nasazení historického vozu je domluveno s Ropidem. „Pokud by byl o provoz tohoto vozidla na běžné lince zájem, nebráníme se do budoucna jejímu pravidelnějšímu nasazení, samozřejmě za předpokladu splnění základních podmínek pro provoz v PID,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.