Ačkoliv podle zástupců koupališť bývají plavčíci poměrně benevolentní k tomu, co mají především mladíci na sobě, když lezou do vody, někdy už zakročit musí.

„Samozřejmě pokud je zřetelné, že někdo chce vlézt do vody v šortkách, které předtím nosil očividně týden v kuse, plavčíci by mu to měli zatrhnout,“ říká vedoucí letního koupaliště v Karviné Taťána Červená.

Návštěvníci karvinského areálu jinak ale ostrou kontrolou toho, co do bazénu nosí, neprocházejí. „Nedalo by se to stíhat, kontrolovat každého. Navíc, docházelo by k častým sporům, zda jde o plavky, či už ne. Rozbory vody, které se v našich bazénech dělají, dopadají dobře, proto jsme k návštěvníkům koupaliště poměrně tolerantní,“ dodala Červená.

V Havířově plavky také nerozlišují

Také provozovatelé havířovského letního koupaliště omezují používání plavek jen minimálně. Plavecké šortky ještě tolerují, ustřižené rifle už ale ne. „Snažíme se být co nejvíce tolerantní, ale někteří lidé toho zneužívají. Jsou schopni přijít s ustřiženými kalhotami, pod kterými si navíc nechávají trenky nebo slipy. A to už je opravdu moc. Takové návštěvníky koupat nenecháme, protože tím ohrožují zdraví ostatních,“ řekl ředitel SSRZ Jiří Bednář, který poukazuje hlavně na hygienu. „Každý by měl přijít s čistými plavkami, které si převlíkne až na koupališti a ne, že přijede už oblečen a zpocený na kole,“ dodal.

V Českém Těšíně se zaměřují především na to, aby se zde nenosily do vody dlouhé šortky s kapsami a zipy. „Dneska jsem se ale jednomu mladíkovi musel málem omluvit. Už jsem ho vyhazoval z bazénu, ale pak jsem musel uznat, že jde opravdu o plavky. Ono to někdy opravdu není moc poznat. Plavčíci by si s tím ale měli poradit,“ podotkl vedoucí koupaliště Karel Pokorný.

V Bohumínském aquacentru se zase hledí na to, aby byly plavky, či plavkové kraťasy nad kolena a neměly nějaké kovové části.